Friday, October 5, 2012

Farklı Bir Doğum Hediyesi: Bez Pasta

Aileye katılacak bir bebeğin getirdiği heyecan paha biçilemezdir.Dokuz ay boyunca anne kadar etrafındaki akrabaları da heyecanlı bir bekleyişe tabi olur.Ve doğum anı gelip çattığında, anne doğumhanede bir, sevenleri ise dışarıda dokuz doğurur.Elbette hiçkimse anne kadar yoğun bir şekilde acı, endişe, korku ve sevinç duygusunu yaşayamaz.Yine de yakınlarınızdan biri doğum yapıp minik yavrusunu bağrına basarken, bu mutlu gününde onun yanında olmak istersiniz değil mi ? El boş gitmeyeceğinizi umut ederek sizlere değişik bir hediye önerisinde bulunmak istiyorum.Çiçek de yaptırıp bu işten kolayca yırtabilirsiniz ama yani ne diyeyim sizce de biraz klişe bir hediye olmaz mı ?

Geçtiğimiz günlerde okuldan yakın bir arkadaşımın iki ablası da art arda doğum yaptı.Kendisi yeğenlerini seven ilgili bir teyze olarak doğumdan günler önce ilginç bir hediye bulma telaşına düştü.Ve "Bez Pasta" fikrinde karar kıldı.Hazırlaması çok kolay bir hediye.İhtiyacınız olan ana malzeme "bebek bezi".Bebek bezlerini rula haline getirdikten sonra hepsini bir araya getirip bir kumaş yardımıyla birlikte tutabilirsiniz.Etrafını süslemek tamamiyle sizin hayal gücünüze kalmış.Kurdaleler,tüller,boncuklar, sim kordonları v.b ile kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Hediyesini hazırladığında bana da fotoğraflarını yolladı. Blogger aracılığıyla kendisine şükranlarımı sunuyorum :) Fatma'cığım teşekkürler canım.

Bu pembeli pasta küçük hanımlar için 


Ve tabi küçük beyleri de unutmamak lazım :)
No comments:

Post a Comment

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...